Ain Soukhna – z Káhiry co by kamenem dohodil

Miniaturní egyptské letovisko Ain Soukhna je určeno těm kteří: chtějí klidnější prostředí pro svoji dovolenou než nabízejí Hurghada nebo Sharm El Sheikh;  chtějí mít o několik málo stupňů příjemnější teploty než rozžhavené jižnější destinace; chtějí se koupat v nádherně čisté a teplé vodě Rudého moře a zároveň mít možnost navštívit Káhiru pohodlněji a rychleji než třeba z letoviska Marsa Alam.

Ain Soukhna hotel Mövenpick

Ain Soukhna hotel Mövenpick

Ain Soukhna se nachází na severním pevninském pobřeží Rudého moře v Suezském zálivu, vzdálena něco přes 100 km od hlavního města Egypta Káhiry. Právě tato poloha z ní udělala oblíbenou destinaci pro odpočinek ponejprve obyvatel Káhiry a protože ti když odpočívají, tak vždy s celými rodinami, letovisko se tomu přizpůsobilo. Z toho vyplynuly přednosti i pro zahraniční turistiku – Ain Soukhnu navštěvují ve velkém právě rodiče s malými dětmi, využívajíc upravené pozvolné vstupy do moře nebo aquaparky, kterými je vybaveno množství hotelů.

Turisticky lákavé památky

V letovisku samozřejmě najdete turistický kolorit – restaurace nebo obchody, ale protože je to do Káhiry odsud skutečně blízko, za nákupy se vypravte tam. Turisticky velmi žádané jsou naopak výlety k historickým památkám – zejména ke dvěma kláštěrům (pozor – nejde o jednu lokalitu, takže si ke každému naplánujte výlet zvlášť). Prvním je Klášter sv. Antonína s kostely, kaplí a stejnojmenným pramenem, druhým potom Klášter sv. Pavla s nádherným kostelem. Obě památky dokumentují období koptského křesťanství – jednoho z těch nejstarších vůbec.

Sdílejte: