Štítky: Potápění

Člun zachytil turistu při šnorchlování – video 0

Člun zachytil turistu při šnorchlování – video

27.2.2012 – V letovisku Sharm el Sheikh došlo 13.2.2012 k tragické události – projíždějící motorový člun zachytil ukrajinského turistu, který šnorchloval v Rudém moři. Nehoda vešla ve známost poté, co ji druhý ukrajinský turista, který šnorchlování nahrával kamerou zpod hladiny, zveřejnil na serveru Youtube. Slabším náturám sledování videa nedoporučujeme.

Nehoda ponorky v Hurghadě – 3 mrtví 0

Nehoda ponorky v Hurghadě – 3 mrtví

9.2.2012 – Aby nebylo málo špatných zpráv (z pohledu turistiky), přicházejících z Egypta, zveřejnily dnes agentury smutnou informaci o nehodě turistické ponorky v Rudém moři nedaleko Hurghady. Havárie si vyžádala 3 lidské životy.

Egypt: Žralok útočí nedaleko Sharm El Sheikh 0

Egypt: Žralok útočí nedaleko Sharm El Sheikh

Zpravodajským světem se včera rozlétla zpráva o opakovaném útoku žraloka na šnorchlující/potápějící se turisty v Rudém moři poblíž egyptského letoviska Sharm El Sheikh. Původní zprávy hovořily o dvou útocích, která má údajně na svědomí stejný žralok. Napadenými potom byli do jednoho turisté z Ruska – zprávy hovoří o třech nebo čtyřech osobách s vážnými zraněními včetně amputací některých končetin.

Hurghada – potápění v Egyptě se slevou? 0

Hurghada – potápění v Egyptě se slevou?

Potápění v Hurghadě? Mnoho turistů si pouze odfrkne a „znalecky“ podotkne, že potápět se v Egyptě má smysl pouze v Sharmu, Dahabu, Marsa Alam či Tabě. To je ovšem nesmysl, nepotápíte se přece u pláží se zničenými korály – za perlami hlubin Rudého moře v Egyptě se vypravíte dál od pobřeží, kam vás zaveze loď potápěčského centra.