Sharm El Sheikh – perla Rudého moře

Sharm El Sheikh je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací arabského světa, do které míří na dovolenou každoročně se zvyšující počet cestovatelů. Není to způsobeno pouze výhodnou polohou na jižním cípu Sinajského poloostrova, která zaručuje stabilní nádherné počasí téměř po celý rok a čisté, průzračné a teplé Rudé moře,ale také tím, že jde o jednu z nejlepších a nejkvalitněji obsluhovaných potápečských lokalit světa. Díky tomu, že Sharm byl pro dovolenou „objeven“ později, než známější Hurghada, a díky rozumějšímu plánování výstavby je navíc většina podmořského světa stále ve výborné kondici a připravena uchvátit vás svoji krásou přímo při pobřeží jednotlivých hotelů či resortů.

Od beduínů k turisticko-potápěčské megastar

divoké pobřeží Sharm el Sheikh

Pobřeží Sharm El Sheikh

Poloha destinace Sharm El Sheikh je sama o sobě pohlazením pro romantické duše, které potěší zdejší drsná zachovalá příroda v kombinaci s nádherou Rudého moře. Ještě před několika desítkami let zde byla pouze malá vesnice se stovkou beduínských obyvatel, dnes zde podle dostupných údajů žije cca 10 tis. lidí. Pozor, pokud hledáte arabskou kulturu, mohli byste být zklamáni – nic takového zde nenajdete. Zato pokud milujete vodní sporty, windsurfing, vodní lyžování, mořský rybolov, potápění či šnorchlování, je dovolená v Sharm El Sheikh ideální právě pro vás, stejně jako v případě požadavků na klidnější pobyt nebo ubytování a služby „evropštějšího“ stylu, narozdíl od již zmiňované Hurghady.

Zátoka Naama Bay

Hotely v Sharm El Sheikh

Hotely v Sharm El Sheikh

Turistickým centrem letoviska Sharm El Sheikh je dnes oblast kolem zátoky Naama Bay, najdete zde nádhernou promenádu, velké množství kvalitních restaurací barů či nočních podniků a také ty nejdražší a nejluxusnější hotely.

V Sharm El Sheikh samozřejmě nezapomínají ani na nákupů-chtivé cestovatele – naleznete zde obchody se vším, co vás napadne, sortiment ovšem kopíruje (obdobně jako v jiných střediscích) turistickou poptávku a tak si nakonec přibalíte pouze několik suvenýrů – za originálním místním zbožím se budete muset vydat do Káhiry.

Turistické výlety do všech stran

Výlet do Luxoru

Výlet do Luxoru

A proč ne? Z destinace jsou pořádány výlety na všechna zajímavá místa Egypta, Káhiru nevyjímaje. Vám by však neměly uniknout památky či zajímavosti, k nimž je to díky poloze Sharm El Sheikhu podstatně blíže než z protilehlého břehu Rudého moře. A tak se můžete vypravit na druhou nejvyšší – Mojžíšovu – horu Sinajského poloostrova nebo navštívit Klášter sv. Kateřiny, místo, kde se vyznávalo křesťanství již v dobách, kdy se o něm v kontinentální Evropě ještě ani téměř nevědělo :-). A pokud vám ani to nestačí, můžete si zakoupit výlet do samotného Jeruzaléma. Samozřejmostí jsou také ale možnosti navštívit památky faraonské historie Egypta, ať jde o již zmiňovanou Káhiru, resp. Gízu nebo o výlet do Luxoru.

Sdílejte: