Štítky: Ochrana přírody

Egypt spustil rozsáhlý zátah proti útočícím žralokům 0

Egypt spustil rozsáhlý zátah proti útočícím žralokům

Pokud někdo čekal, že Egypt vymyslí jinou taktiku, jak zajistit bezpečnost turistů před útočícími žraloky v Egyptě než je jejich další lov, musí být zklamán (ovšem zároveň by měl tuto taktiku sám vymyslet a navrhnout).Ministerstvo životního prostředí spolu s ministerstvem turistiky Egypta spustilo totiž masívní 48 hodinovou operaci v letovisku Sharm El Sheikh, jejímž cílem je ulovení žraloka (žraloků?), kteří opakovaně útočí na turisty.

Egypt – ropná skvrna v Hurghadě podruhé 0

Egypt – ropná skvrna v Hurghadě podruhé

Přestože od doby oznámení údajné ropné havárie v Rudém moři nedaleko egyptského letoviska Hurghady uplynulo několik týdnů, stále nám na kontaktní e-mailovou adresu chodí dotazy s žádostí o zjištění stavu u toho-kterého hotelu či té-které lokality. Přestože se od oné zprávy prakticky neobjevila žádná další, která by tu první nějak výrazněji potvrzovala. Přestože se v hotelech v Hurghadě a poblíž ní vystřídaly již tisíce lidí na dovolené bez toho, aby nějakou ropnou skvrnu v Rudém moři pozorovali.

Egypt – ropná skvrna ohrozila Hurghadu 0

Egypt – ropná skvrna ohrozila Hurghadu

Pro turisty, chystající se na dovolenou do Egypta, přinesly dnes agentury nemilou zprávu – pláže v letovisku Hurghada prý znečistila ropa, která unikla z ložiska (?) v Rudém moři, několik desítek km severním směrem od Hurghady (dle Novinek 80km, dle šílenců z iDnes dokoce 160km daleko). K události došlo údajně již před týdnem, ale egyptské úřady o ní dle českých zpravodajských zdrojů mlčely, aby tím neohrozily turistický ruch v té nejatraktivnější části sezóny.

Zničí Egypt počasí? 0

Zničí Egypt počasí?

Na vysvětlenou – ne, že by měl ničit Egypt počasí, právě naopak, počasí by mělo likvidovat Egypt. Zadruhé: pokud se chystáte k odletu na akci s názvem dovolená Egypt 2010, nemějte strach, nejedná se o aktuální počasí, které by mělo Egyptu způsobit nějaké vážnější problémy. Jde o projevy dlouhodobých klimatických změn, jejichž studiem se egyptští klimatologové zabývají a které by mohly mít pro Egypt skutečně katastrofální následky.