Štítky: Havárie

Nehoda ponorky v Hurghadě – 3 mrtví 0

Nehoda ponorky v Hurghadě – 3 mrtví

9.2.2012 – Aby nebylo málo špatných zpráv (z pohledu turistiky), přicházejících z Egypta, zveřejnily dnes agentury smutnou informaci o nehodě turistické ponorky v Rudém moři nedaleko Hurghady. Havárie si vyžádala 3 lidské životy.

Osm mrtvých turistů po havárii autobusu nedaleko Hurghady – Egypt 0

Osm mrtvých turistů po havárii autobusu nedaleko Hurghady – Egypt

Tiskové agentury dnes přinesly smutnou zprávu – 120 km od rudomořského letoviska Hurghada havaroval ve vysoké rychlosti autobus, převážející turisty, trávící svoji dovolenou v Egyptě. Následky havárie jsou velmi vážné – podle prvních informací zemřelo osm turistů, z nich čtyři z Ruska a jeden z Ukrajiny, množství dalších bylo se zraněními dopraveno do nemocnice v Hurghadě a poté letecky do nemocnic v Káhiře. Podle některých zpráv byl mezi zraněnými i jeden občan ČR.

Egypt ohrožují výpadky v dodávkách elektřiny 0

Egypt ohrožují výpadky v dodávkách elektřiny

Titulek je pravda trochu nadnesený, zase tak hrozné to není, i když např. poblíž Káhiry jsou svolávány demonstrace s požadavkem na odstoupení ministra energetiky… Pravdou ovšem zůstává, že v mnoha egyptských městech – a dochází tomu jak na severu v Káhiře, tak na pobřeží Rudého moře v Hurghadě či ve vnitrozemském Luxoru – skutečně v poslední době dochází ke stále čestějším výpadkům v dodávkách elektrického proudu.

Egypt – ropná skvrna v Hurghadě podruhé 0

Egypt – ropná skvrna v Hurghadě podruhé

Přestože od doby oznámení údajné ropné havárie v Rudém moři nedaleko egyptského letoviska Hurghady uplynulo několik týdnů, stále nám na kontaktní e-mailovou adresu chodí dotazy s žádostí o zjištění stavu u toho-kterého hotelu či té-které lokality. Přestože se od oné zprávy prakticky neobjevila žádná další, která by tu první nějak výrazněji potvrzovala. Přestože se v hotelech v Hurghadě a poblíž ní vystřídaly již tisíce lidí na dovolené bez toho, aby nějakou ropnou skvrnu v Rudém moři pozorovali.

Egypt – ropná skvrna ohrozila Hurghadu 0

Egypt – ropná skvrna ohrozila Hurghadu

Pro turisty, chystající se na dovolenou do Egypta, přinesly dnes agentury nemilou zprávu – pláže v letovisku Hurghada prý znečistila ropa, která unikla z ložiska (?) v Rudém moři, několik desítek km severním směrem od Hurghady (dle Novinek 80km, dle šílenců z iDnes dokoce 160km daleko). K události došlo údajně již před týdnem, ale egyptské úřady o ní dle českých zpravodajských zdrojů mlčely, aby tím neohrozily turistický ruch v té nejatraktivnější části sezóny.