Štítky: Sharm El Sheikh

0

Spojení Sharm el-Sheikh Hurghada a zpět letadlem od 414 EGP

Výborná zpráva potěší všechny dovolenkáře i turisty, cestující Egyptem. Událost, která byla oznámena letos na jaře se již za několik týdnů stane skutkem: 15. srpna 2015 bude totiž zahájen provoz na nové pravidelné letecké lince, spojující rudomořská letoviska Hurghada a Sharm el-Sheikh.

Život v Hurghadě 0

Zákaz nočního vycházení v Sharm El Sheikh, hlášen mrtvý člověk v Hurghadě

15.8.2013 – Pouze krátká aktualita z dnešní noci a ze zveřejněných zpráv od britských cestovních společností v letovisku Sharm El Sheikh: spolupracující touroperátoři dostali vyjímku ze zákazu nočního vycházení a mohli tak uskutečnit transfery turistů, přilétajích v noci, do hotelů v Sharm El Sheikhu v době zákazu vycházení. Turistům, kteří směřují na svoji dovolenou do vzdálenějších letovisek – zejména Dahabu, je umožněno strávit noc v letovisku Sharm El Sheikh (kde, se ovšem neuvádí) a teprve ráno – po skončení zákazu vycházení, mohou pokračovat v transferu.
A ještě snad info od turistů z Hurghady, ubytovaných v resortu  Iberotel Aquamarine: na dveřích pokojů je prý vyvěšeno upozornění, které informuje o zrušení všech místních výletů a o nařízení turistické policie neopouštět prostory hotelu.
Z Hurghady je také hlášen jeden mrtvý člověk, podle zahraničních agentur jde o člena Muslimského bratrstva. Zemřel po střetu příznivců bratrstva s policejní jednotkou v centru města (zřejmě myšlen El Dahar).

Člun zachytil turistu při šnorchlování – video 0

Člun zachytil turistu při šnorchlování – video

27.2.2012 – V letovisku Sharm el Sheikh došlo 13.2.2012 k tragické události – projíždějící motorový člun zachytil ukrajinského turistu, který šnorchloval v Rudém moři. Nehoda vešla ve známost poté, co ji druhý ukrajinský turista, který šnorchlování nahrával kamerou zpod hladiny, zveřejnil na serveru Youtube. Slabším náturám sledování videa nedoporučujeme.

Další únos turistek na Sinaji 0

Další únos turistek na Sinaji

11.2.2012 – Už to zní spíše jako nepovedený žert – v pouštních oblastech Sinajského poloostrova nedaleko letoviska Sharm El Sheikh došlo v pátek k dalšímu únosu turistů, trávících zde svoji dovolenou v Egyptě. Unesenými jsou tentokrát tři korejské výletnice a jejich průvodce. K únosu došlo prý téměř na stejném místě, jako v předchozím případě zajatých a následně propuštěných Američanek.
Aktualizace: Všichni unesení byli v sobotu propuštěni.

Rusové se řítí zpět do Egypta. Škoda :-) 0

Rusové se řítí zpět do Egypta. Škoda :-)

10.4.2011 – Jenom krátká aktualita – po známých událostech, ke kterým došlo v Egyptě – zejména v Káhiře (a které byly v tzv. západních „demokraciích“ nevíme proč označeny za jakési „revoluční hnutí“ ???), došlo ke krátkodobému útlumu turistického ruchu ve smyslu dovolených v Egyptě. Zejména Hurghada v minulých dvou měsících dramaticky změnila skladbu turistů a rekreantů, kteří obsadili místní hotely. Rusové totiž z obav před stavem, panujícím v „porevoluční“ době v Hurghadě nebo v Sharm El Sheikh, dočasně zastavili přísun dovolenkářů.

Egypt – pláže v Sharm El Sheikh opět uzavřeny 0

Egypt – pláže v Sharm El Sheikh opět uzavřeny

6.1.2011 – Problémy s koupáním či potápěním v oblasti egyptského letoviska Sharm El Sheikh neberou konce: jak bylo oznámeno, guvernér Jižního Sinaje Abdel-Fadeel Shousha vydal příkaz k uzavření většiny pláží v oblasti z důvodu rizika ohrožení turistů žralokem (či žraloky). Vyjímku z nařízení mají pláže Sharm El-Maya, Neama Bay, Raas Om Sayed, Sharks Bay, Raas Gameela a Nabk Barek. 26 ostatních bylo uzavřeno. Budeme se snažit získat další informace.

Žraloci v Egyptě – zvonec a „zaplaťpánbů“ konec. Doufejme. 0

Žraloci v Egyptě – zvonec a „zaplaťpánbů“ konec. Doufejme.

14.12. Jak představitelé Egypta oznámili, tak se také stalo – včera byly po několika dnech znovu otevřeneny pláže, resp. byly odstraněny cedule, zakazující vstup do vod Rudého moře. Zároveň byl s okamžitou platností ukončen „hon“ na případné/-ho „zabijáky/-a“, tedy na konkrétní žraločí jedince, kteří by měli být odpovědni za útoky proti turistům v letovisku Sharm El Sheikh. Z hlediska zachování živočišných druhů doufejme, že po dobu jejich činnosti nedosáhli výraznějšího úspěchu.

Egypt spustil rozsáhlý zátah proti útočícím žralokům 0

Egypt spustil rozsáhlý zátah proti útočícím žralokům

Pokud někdo čekal, že Egypt vymyslí jinou taktiku, jak zajistit bezpečnost turistů před útočícími žraloky v Egyptě než je jejich další lov, musí být zklamán (ovšem zároveň by měl tuto taktiku sám vymyslet a navrhnout).Ministerstvo životního prostředí spolu s ministerstvem turistiky Egypta spustilo totiž masívní 48 hodinovou operaci v letovisku Sharm El Sheikh, jejímž cílem je ulovení žraloka (žraloků?), kteří opakovaně útočí na turisty.

Další útok žraloka v Egyptě, Sharm El Sheikh – německá turistka zahynula 0

Další útok žraloka v Egyptě, Sharm El Sheikh – německá turistka zahynula

AKTUALIZOVÁNO 5.12.2010 – 21:45 Bohužel, varování, která přicházela ze strany nevládních organizací ohledně faktu, že ulovený žralok v Egyptě (Sharm El Sheikh) není ten samý, co napadl ruské turisty, se ukázala zřejmě jako pravdivá. BBC před několika okamžiky vydala zprávu o dalším útoku žraloka na koupající se turisty. Napadená turistka z Německa po útoku na místě zahynula.

Pláže v Sharm El Sheikh zůstávají po útocích žraloka vylidněné 0

Pláže v Sharm El Sheikh zůstávají po útocích žraloka vylidněné

Vystrašení turisté zůstávají na souši – a to i přes oznámení, že minimálně dva velcí žraloci byli v oblasti odchyceni a jeden z nich by měl být pachatelem útoků na koupající se turisty. Důvod? Určitě jedním z nich je i to, že NIKDO zatím neřekl, že je bezpečné vrátit se do vody. A vůbec nikdo to nechce riskovat na vlastní pěst.