Štítky: Hurghada

0

Spojení Sharm el-Sheikh Hurghada a zpět letadlem od 414 EGP

Výborná zpráva potěší všechny dovolenkáře i turisty, cestující Egyptem. Událost, která byla oznámena letos na jaře se již za několik týdnů stane skutkem: 15. srpna 2015 bude totiž zahájen provoz na nové pravidelné letecké lince, spojující rudomořská letoviska Hurghada a Sharm el-Sheikh.

0

Hurghada je ruské hlavní město Egypta

Letovisko Hurghada není pouze hlavním městem správní oblasti Egypta na krásném pobřeží Rudého moře a nejdůležitější turisticko/potápečsko/šnorchlovací destinací na světě. Hurghada je totiž také hlavním ruským městem v Egyptě. Rusko a ruština tady ovlivňuje skoro všechno: obyvatelstvo, jídlo, zábavu i jazykovou vybavenost místních. Pojďme se na to podívat trochu blíže.

Smrt dvou Češek v Hurghadě 0

Smrt dvou Češek v Hurghadě

Aby nepříjemných zpráv z Egypta nebylo v posledních dnech málo, přinesly tiskové agentury zprávu, týkající se české rodiny na dovolené v Egyptě. Žena ve věku 36 let a její osmiletá dcera byly nalezeny mrtvé v hotelovém pokoji zařízení Titanic Palace v Hurghadě. Manžel ženy leží v místní nemocnici ve stabilizovaném stavu. Situaci řeší na místě konzulát České republiky v Egyptě.

Hurghada aktuálně bezpečnostní situace! 0

Hurghada aktuálně bezpečnostní situace!

(AKTUALIZOVÁNO) 3.7.2013 – Štěpán Kotrba, který je autorem (mimo jiné) facebookových Jiných zpráv, zveřejnil před malou chvíli informaci, podle které se bezpečnostní síly snaží uklidnit násilí, vypuknuvší během několika posledních hodin v Hurghadě, přesněji v části Dahar, mezi příznivci a odpůrci prezidenta Mohammada Morsího. Nic bližšího se nám do těchto chvil nepodařilo zjistit, v Hurghadě bohužel nemáme v těchto dnech svého „špeha“.

Aktualizace 15:40 Stále se nám nepotvrdil zásah bezpečnostních složek v Daharu, jedinou novou zprávičkou z oblasti je e-mailová zpráva Roba Dunninga z Hurghaday pro BBC, ve které sděluje, že tři večery po sobě sice Hurghadou projíždějí troubící automobily, ale přes den je klid a na nikom není vidět žádné vzrušení.

Nehoda ponorky v Hurghadě – 3 mrtví 0

Nehoda ponorky v Hurghadě – 3 mrtví

9.2.2012 – Aby nebylo málo špatných zpráv (z pohledu turistiky), přicházejících z Egypta, zveřejnily dnes agentury smutnou informaci o nehodě turistické ponorky v Rudém moři nedaleko Hurghady. Havárie si vyžádala 3 lidské životy.

Téměř 240 srbských turistů vystěhováno z pokojů hotelu v Hurghadě 0

Téměř 240 srbských turistů vystěhováno z pokojů hotelu v Hurghadě

3.11.2011 – Přestože je dovolená v Egyptě (a v Hurghadě zejména) považována za cenově velmi výhodnou, neměl by si toto plus kdokoli zaměňovat za možnost „sekat“ dluhy, ke kterým se později nebude hlásit. Tak si to zřejmě představovala srbská cestovní kancelář United Travel, která přes své nesplácené závazky k partnerské egyptské agentuře Bright Sky poslala turisty do Egypta nejspíše s tím, že to prostě NĚJAK projde. Neprošlo.

Požár zlikvidoval restauraci hotelu Grand Hotel, Hurghada 0

Požár zlikvidoval restauraci hotelu Grand Hotel, Hurghada

21.9.2011 – Pokud se chystáte na svoji dovolenou v Egyptě, a máte rezervován pobyt v hotelu Grand Hotel v rudomořském letovisku Hurghada, měli byste zbystřit pozornost, to zaprvé, a kontaktovat cestovní kancelář, od které jste si zájezd do Egypta pořídili. Je totiž možné (a minimálně v nejbližších dnech pravděpodobné), že budete ubytováni někde jinde. Důvod? Požár, který zlikvidoval restauraci hotelu.

Britští turisté se ukrývali před rozezlenými zaměstnanci hotelu 0

Britští turisté se ukrývali před rozezlenými zaměstnanci hotelu

19.8.2011 – Scény jak vystřižené z akčního filmu mohlo připomínat dění, ke kterému došlo na konci července v egyptském letovisku Hurghada, přesněji řečeno v hotelu Sunrise Mamlouk Hotel Palace. Britští turisté, kteří zde trávili svoji dovolenou v Egyptě, se v panice utíkali schovat na své pokoje. K čemu tedy vlastně došlo a jak celou situaci popisují?

Demonstrace a stávka zaměstnanců hotelu Sunrise v Hurghadě – video 0

Demonstrace a stávka zaměstnanců hotelu Sunrise v Hurghadě – video

30.7.2011 – Letošní rok je pro pověst Egypta jako místa pro strávení klidné dovolené jako prokletý. Upozorňujeme, že schválně hovoříme o „pověsti“ Egypta (a ne o reálném stavu v zemi) – neboli o něčem, co je do značné míry vytvářeno mediálním obrazem, který nám (prý) zprostředkovávají (ve skutečnosti nalhávají) mnohé zpravodajské agentury, televizní stanice a jiné lžifarmy.