Zákaz nočního vycházení v Sharm El Sheikh, hlášen mrtvý člověk v Hurghadě

15.8.2013 – Pouze krátká aktualita z dnešní noci a ze zveřejněných zpráv od britských cestovních společností v letovisku Sharm El Sheikh: spolupracující touroperátoři dostali vyjímku ze zákazu nočního vycházení a mohli tak uskutečnit transfery turistů, přilétajích v noci, do hotelů v Sharm El Sheikhu v době zákazu vycházení. Turistům, kteří směřují na svoji dovolenou do vzdálenějších letovisek – zejména Dahabu, je umožněno strávit noc v letovisku Sharm El Sheikh (kde, se ovšem neuvádí) a teprve ráno – po skončení zákazu vycházení, mohou pokračovat v transferu.
A ještě snad info od turistů z Hurghady, ubytovaných v resortu  Iberotel Aquamarine: na dveřích pokojů je prý vyvěšeno upozornění, které informuje o zrušení všech místních výletů a o nařízení turistické policie neopouštět prostory hotelu.
Z Hurghady je také hlášen jeden mrtvý člověk, podle zahraničních agentur jde o člena Muslimského bratrstva. Zemřel po střetu příznivců bratrstva s policejní jednotkou v centru města (zřejmě myšlen El Dahar).