Štítky: Nepokoje

0

CK Fischer vzhledem k situaci v Egyptě umožní změnu destinace u zakoupených zájezdů

15.8.2013 – Cestovní kancelář Fischer dnes ústy svého mluvčího Jana Osúcha vydala následující prohlášení:

Vzhledem k napjaté situaci v Egyptě přistupuje cestovní kancelář Fischer k mimořádnému opatření. Klientům, kteří již mají zakoupený zájezd do této země s odletem do 31. 8. 2013 umožníme bezplatnou změnu destinace.

Jsme v neustálém kontaktu s našimi delegáty. Bezpečnostní situace v resortech zůstává klidná a všichni klienti jsou v naprostém pořádku.

Hotely v Sharm El Sheikh 0

Poznávací zájezdy se ruší nebo přesouvají, pobytové zůstávají v platnosti

Na poslední události, ke kterým došlo/dochází v Egyptě, reagují také české cestovní kanceláře . Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří České republiky Jana Papeže dojde ke zrušení nebo k termínovému přesunu u prodaných poznávacích zájezdů, pobytové zájezdy se neruší. Pouze v případě zákazů vycházení v turistických letoviscích by bylo nutno uvažovat i o zrušení většiny zájezdů pobytových.

0

Aktuální doporučení ministerstva zahraničních věcí ČR k cestám do Egypta

Aktualizace: V Egyptě byl na jeden měsíc vyhlášen vyjímečný stav.  Podrobnosti později.

Ministerstvo upozorňuje, že 14.8.2013 v Káhiře přistoupily armádní a policejní složky k vyklízení táborů příznivců bývalého presidenta Morsího. Tato akce se neobešla bez násilných střetů a lze očekávat, že i v nejbližších dnech, nejen ve velkých městech jako je Káhira, Alexandrie, Suez apod., budou nadále probíhat nepokoje a protesty. Lze očekávat jejich násilný průběh. MZV doporučuje, aby čeští turisté v současné době do těchto měst necestovali. Bezpečnostní situace v turistických letoviscích u Rudého moře je v současném období relativně klidná a pod kontrolou vládních složek, MZV však nedoporučuje turistům v těchto dnech vůbec vycházet z resortů. MZV dále nedoporučuje cestovat do severní části Sinajského poloostrova včetně turistického letoviska Taba.

Hurghada aktuálně bezpečnostní situace! 0

Hurghada aktuálně bezpečnostní situace!

(AKTUALIZOVÁNO) 3.7.2013 – Štěpán Kotrba, který je autorem (mimo jiné) facebookových Jiných zpráv, zveřejnil před malou chvíli informaci, podle které se bezpečnostní síly snaží uklidnit násilí, vypuknuvší během několika posledních hodin v Hurghadě, přesněji v části Dahar, mezi příznivci a odpůrci prezidenta Mohammada Morsího. Nic bližšího se nám do těchto chvil nepodařilo zjistit, v Hurghadě bohužel nemáme v těchto dnech svého „špeha“.

Aktualizace 15:40 Stále se nám nepotvrdil zásah bezpečnostních složek v Daharu, jedinou novou zprávičkou z oblasti je e-mailová zpráva Roba Dunninga z Hurghaday pro BBC, ve které sděluje, že tři večery po sobě sice Hurghadou projíždějí troubící automobily, ale přes den je klid a na nikom není vidět žádné vzrušení.

Kamkoli do Egypta bez obav? Snad už brzy… 0

Kamkoli do Egypta bez obav? Snad už brzy…

8.2.2012 – Pro ty, kterým také učarovala země na Nilu, a kteří by si již nedokázali představit svůj život bez alespoň jedné dovolené v Egyptě za rok (a stejně tak i těm, kteří by rádi navštívili některé z letovisek na pořeží Rudého moře poprvé), přinášeme – zprostředkovaně – dobrou zprávu. Již brzy prý dojde k uklidnění situace a stav v Egyptě se – z hlediska bezpečnostního stavu a případných turistických rizik – snad – vrátí ke stavu, jaký panoval před událostmi z prních měsíců roku 2011. Zajímá vás kdy? 1. července.

Ztráty Egypta z turistiky za první pololetí 2011 0

Ztráty Egypta z turistiky za první pololetí 2011

14.9.2011 – Od začátku letošních nepokojů v Egyptě se v tisku objevují spekulace o tom, jaký dopad na turistický ruch bude celá „revoluční“ anabáze vlastně mít. Pololetí je dávno za námi a tak se objevila zpřesněná a hlavně oficiální čísla. Za prvních šest měsíců roku 2011 přijelo na svoji dovolenou do Egypta o 40% méně turistů, než za srovnatelné období předchozího roku. Je to hodně nebo málo?

Britští turisté se ukrývali před rozezlenými zaměstnanci hotelu 0

Britští turisté se ukrývali před rozezlenými zaměstnanci hotelu

19.8.2011 – Scény jak vystřižené z akčního filmu mohlo připomínat dění, ke kterému došlo na konci července v egyptském letovisku Hurghada, přesněji řečeno v hotelu Sunrise Mamlouk Hotel Palace. Britští turisté, kteří zde trávili svoji dovolenou v Egyptě, se v panice utíkali schovat na své pokoje. K čemu tedy vlastně došlo a jak celou situaci popisují?

Egypt nepokoje – v Hurghadě se objevily první případy drancování 0

Egypt nepokoje – v Hurghadě se objevily první případy drancování

Napjatá situace v Egyptě se rozrůstá do katastrofálních rozměrů – po zprávách, informujích o vypalování policejních stanic a drancování obchodů či bank v Káhiře a dalších větších městech, přišly ještě horší – jak jinak nazvat to, že z egyptských věznic uniklo několik tisíc vězňů, mezi nimi velmi těžkých zločinců. Turistická letoviska byla dosud vcelku nedotčena, ovšem i to nejspíš může vzít v nejbližší době za své – tedy pokud se nepovede Egyptu uklidnit situaci v zemi. Objevily se totiž první informace o drancování v Hurghadě a porušování pořádku v Sharm El Sheikh, některé hotely se údajně připravují na možnost ataku zvenčí. O napjaté situaci vám přineseme brzy další informace.