Plány Egypta na oživení cestovního ruchu, zejména v oblastech Luxoru a Asuánu

Podle oznámení prezidenta Komory cestovního ruchu Turistické federace Egypta Elhamy al-Zayat probíhají v Egyptě přípravy plánu na oživení cestovního ruchu v zemi, zejména potom pro oblasti Luxoru a Asuánu. Zmínil i fakt, že nedávný pokus o teroristický útok v Karnaku neměl na turistiku podle dosavadních průzkumů veřejného mínění prakticky žádný vliv.

Prezident též dodal, že počty turistů, kteří přijížděli do zmíněných destinací, byly nízké už před útokem v Karnaku, o čemž svědčí statistický fakt, který říká, že obsazenost hotelů v Luxoru byla (a pravděpodobně tedy i teď je) cca 13%. Dále hovořil o tom, že kampaň, kterou Turistická federace připravuje, bude zaměřena tentokrát na sedm velkých trhů s potencionálními cestovateli s cílem stimulovat turistiku: USA, Kanada, Argentina, Španělsko, Kolumbie, Chile a Brazílie.

Kampaně, která odstartuje v září letošního roku, se podle posledních informací zúčastní i bývalý ministr a významný egyptolog Zahi Hawass.

Jak uvedl současný ministr pro historické památky Mahmoud al-Damaty během své návštěvy v Asuánu, ministerstvo přijalo v návaznosti na nedávný pokus o útok v Luxoru velmi přísná opatření ve spolupráci s turistickou policií. Ta mají za cíl úplné bezpečnostní zajištění všech oblastí s historickými památkami.

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *