Taba aneb luxus v naprostém klidu

Jedno z nejmladších egyptských letovisek Taba se nachází blízko nejsevernějšího okraje Akabského zálivu, v místech, odkud lze téměř dohlédnout na sbíhající se hranice Izraele, Jordánska a Saúdské Arábie. Právě blízkost izraelské hranice je zároveň důvodem pro to, že rozvoj Taby jako dovolenkové destinace  začal o mnoho let později než v ostatních částech Egypta, Izrael totiž nezákoně okupoval toto egyptské území více než dvacet let, a vrátil jej Egyptu teprve v roce 1982 (tady by nás pouze zajímalo, zda jde o nevědomost nebo přehnanou servilitu některých serverů, tvrdících, že Izrael oblast Taby Egyptu daroval jako část svého území, tak či onak lze ovšem mluvit o štěstí, kterého se jiným oblastem jiných sousedních zemí Izraele zatím nedostalo).

Přesto si již Taba vydobila některá NEJ, která z ní dělají velice oblíbenou destinaci cestovatelů: výhradně luxusní hotely se špičkovými službami a také nejkrásnější a nejzachovalejší podmořský život v Rudém moři s mnoha světovými unikáty, které nikde jinde při potápění neuvidíte.

Luxusní hotely plus nádherné moře. Nic jiného.

Hotely v Tabě

Hotely v Tabě

Než se rozhodnete prohledat lastminute či řádnou nabídku zájezdů sem, je třeba si ujasnit, zda je to skutečně TO, co hledáte – oproti výše uvedeným plusům by totiž mnoho turistů postavilo některé – pro ně zřejmé – nevýhody: takovou by mohla být zejména skutečnost, že v Tabě kromě hotelů není VŮBEC  nic jiného. Skutečně, Taba to jsou hory z jedné strany, pod nimi několik hotelů a moře. Máte-li zájem o rušnější atmosféru na své dovolené, nebude pro vás tato oblast to pravé ořechové. Pro ty ostatní ale jasná volba nádherných zážitků na pobřeží celoročně (plus-mínus) teplých vod Rudého moře. Samozřejmostí je opět možnost provozování vodních sportů, brzy již přibyde golfové hřiště.

Výlety do Petry či Jeruzaléma

Výlet z Taby

Výlet z Taby

Co ovšem zvyšuje hodnotu pobytu zde je strategicky výhodná poloha pro návštěvu památek či přírodních specialit  z jiného místa Egypta hůře dosažitelných. Zejména se bude jednat o návštěvu jordánského skalního města Petra, návštěvu Jeruzaléma nebo Mrtvého moře. Výlet odsud můžete uskutečnit k Mojžíšově hoře nebo ke Kláštěru sv. Kateřiny, zrovna tak jako do dalšího turistického centra Dahabu nebo do megapole Káhiry.

Taba jako destinace rozhodně stojí za návštěvu, zvláště pokud jste vyznavači aktivnější dovolené spojené s poznáváním nebo jste potápečskými fajnšmekry. Na závěr jenom malé doporučení – nádherné korály lemují téměř celé pobřeží – pro koupání a vstup do vody si proto nezapomeňte pořídit vhodnou obuv.

Sdílejte: