Štítky: Novinky

0

Hurghada je ruské hlavní město Egypta

Letovisko Hurghada není pouze hlavním městem správní oblasti Egypta na krásném pobřeží Rudého moře a nejdůležitější turisticko/potápečsko/šnorchlovací destinací na světě. Hurghada je totiž také hlavním ruským městem v Egyptě. Rusko a ruština tady ovlivňuje skoro všechno: obyvatelstvo, jídlo, zábavu i jazykovou vybavenost místních. Pojďme se na to podívat trochu blíže.

0

CK Fischer vzhledem k situaci v Egyptě umožní změnu destinace u zakoupených zájezdů

15.8.2013 – Cestovní kancelář Fischer dnes ústy svého mluvčího Jana Osúcha vydala následující prohlášení:

Vzhledem k napjaté situaci v Egyptě přistupuje cestovní kancelář Fischer k mimořádnému opatření. Klientům, kteří již mají zakoupený zájezd do této země s odletem do 31. 8. 2013 umožníme bezplatnou změnu destinace.

Jsme v neustálém kontaktu s našimi delegáty. Bezpečnostní situace v resortech zůstává klidná a všichni klienti jsou v naprostém pořádku.

Smrt dvou Češek v Hurghadě 0

Smrt dvou Češek v Hurghadě

Aby nepříjemných zpráv z Egypta nebylo v posledních dnech málo, přinesly tiskové agentury zprávu, týkající se české rodiny na dovolené v Egyptě. Žena ve věku 36 let a její osmiletá dcera byly nalezeny mrtvé v hotelovém pokoji zařízení Titanic Palace v Hurghadě. Manžel ženy leží v místní nemocnici ve stabilizovaném stavu. Situaci řeší na místě konzulát České republiky v Egyptě.

Hurghada aktuálně bezpečnostní situace! 0

Hurghada aktuálně bezpečnostní situace!

(AKTUALIZOVÁNO) 3.7.2013 – Štěpán Kotrba, který je autorem (mimo jiné) facebookových Jiných zpráv, zveřejnil před malou chvíli informaci, podle které se bezpečnostní síly snaží uklidnit násilí, vypuknuvší během několika posledních hodin v Hurghadě, přesněji v části Dahar, mezi příznivci a odpůrci prezidenta Mohammada Morsího. Nic bližšího se nám do těchto chvil nepodařilo zjistit, v Hurghadě bohužel nemáme v těchto dnech svého „špeha“.

Aktualizace 15:40 Stále se nám nepotvrdil zásah bezpečnostních složek v Daharu, jedinou novou zprávičkou z oblasti je e-mailová zpráva Roba Dunninga z Hurghaday pro BBC, ve které sděluje, že tři večery po sobě sice Hurghadou projíždějí troubící automobily, ale přes den je klid a na nikom není vidět žádné vzrušení.

Egypt se chystá restaurovat i druhou sluneční loď faraona Chufua 0

Egypt se chystá restaurovat i druhou sluneční loď faraona Chufua

21.2.2012 – Pokud jste na své dovolené v Egyptě navštívili pyramidové pole v Gíze na okraji Káhiry, určitě vám nemohla uniknout jedna – z našeho pohledu značně nevkusná – stavba. Možná sami uhádnete, že jde o Muzeum sluneční bárky, ve kterém je sestavena jedna z dvojice úžasných lodí (tzv. sluneční lodě), nalezených poblíž Velké pyramidy faraona Chufua (Cheopse). Jak oznámilo nové vedení egyptského ministerstva památek ústy jeho šéfa Mustafy Amina, byly již zahájeny práce na zrestaurování i druhého plavidla. Tak doufejme, že se zde neobjeví další paskvilní budova.

Další únos turistek na Sinaji 0

Další únos turistek na Sinaji

11.2.2012 – Už to zní spíše jako nepovedený žert – v pouštních oblastech Sinajského poloostrova nedaleko letoviska Sharm El Sheikh došlo v pátek k dalšímu únosu turistů, trávících zde svoji dovolenou v Egyptě. Unesenými jsou tentokrát tři korejské výletnice a jejich průvodce. K únosu došlo prý téměř na stejném místě, jako v předchozím případě zajatých a následně propuštěných Američanek.
Aktualizace: Všichni unesení byli v sobotu propuštěni.

Nehoda ponorky v Hurghadě – 3 mrtví 0

Nehoda ponorky v Hurghadě – 3 mrtví

9.2.2012 – Aby nebylo málo špatných zpráv (z pohledu turistiky), přicházejících z Egypta, zveřejnily dnes agentury smutnou informaci o nehodě turistické ponorky v Rudém moři nedaleko Hurghady. Havárie si vyžádala 3 lidské životy.

Kamkoli do Egypta bez obav? Snad už brzy… 0

Kamkoli do Egypta bez obav? Snad už brzy…

8.2.2012 – Pro ty, kterým také učarovala země na Nilu, a kteří by si již nedokázali představit svůj život bez alespoň jedné dovolené v Egyptě za rok (a stejně tak i těm, kteří by rádi navštívili některé z letovisek na pořeží Rudého moře poprvé), přinášeme – zprostředkovaně – dobrou zprávu. Již brzy prý dojde k uklidnění situace a stav v Egyptě se – z hlediska bezpečnostního stavu a případných turistických rizik – snad – vrátí ke stavu, jaký panoval před událostmi z prních měsíců roku 2011. Zajímá vás kdy? 1. července.

Únos Američanů (Američanek?) při přepadení turistického autobusu 0

Únos Američanů (Američanek?) při přepadení turistického autobusu

3.2.2012 – Osamělé pouštní oblasti na jihu Sinajského poloostrova se v poslední době stávají ještě nebezpečnějšími, než jakými byly za éry dnes již bývalého prezidenta Mubaraka. Poslední příběh přepadení malého turistického autobusu nese spíš než podobu dovolené v Egyptě všechny rysy historek z divokého západu. Posuďte sami. (Aktualizováno: po několika hodinách byly unesené Američanky propuštěny)

Téměř 240 srbských turistů vystěhováno z pokojů hotelu v Hurghadě 0

Téměř 240 srbských turistů vystěhováno z pokojů hotelu v Hurghadě

3.11.2011 – Přestože je dovolená v Egyptě (a v Hurghadě zejména) považována za cenově velmi výhodnou, neměl by si toto plus kdokoli zaměňovat za možnost „sekat“ dluhy, ke kterým se později nebude hlásit. Tak si to zřejmě představovala srbská cestovní kancelář United Travel, která přes své nesplácené závazky k partnerské egyptské agentuře Bright Sky poslala turisty do Egypta nejspíše s tím, že to prostě NĚJAK projde. Neprošlo.