Počasí Egypt: aktuální počasí, předpověď počasí v Egyptě i statistiky

Počasí v Egyptě je jednou z mnoha konstant, na které se můžete na své dovolené spolehnout. Celoročně slunečno, minimum srážek, teploty v jednotlivých měsících se opakují každý rok s železnou pravidelností – počasí Egypt prostě charakterizuje . Takže pokud si zakoupíte zájezd v měsíci se statisticky průměrnou denní teplotou 28 stupňů, můžete si být jisti, že takové budou předpovědi počasí i reálné aktuální počasí v Egyptě. Zajímají-li vás aktuální počasí a teploty v letoviscích Egypta, včetně předpovědi počasí na nejbližší dny a průměrné teploty v průběhu roku, přejděte na naše stránky: Počasí Hurghada, Počasí Sharm El Sheikh, Počasí Taba nebo Počasí Káhira.

Kdy nabízí Egypt počasí nejvhodnější pro dovolenou?

Na mnoha internetových stránkách se můžete dočíst, že letní měsíce a v nich panující počasí v Egyptě nejsou pro dovolenou kvůli příliš vysokým teplotám vhodné a lepší je cestovat do Egypta na jaře či na podzim. Takto napsáno jde o holý nesmysl – každý má přece jiné představy či požadavky o tom, jaké počasí v Egyptě (a vlastně nejen v něm) je ještě vhodné. Ten, kdo se chce celé dny slunit na pláži u moře a vyšší letní teploty mu nevadí, určitě nepojede k Rudému moři v březnu, kdy je „chladnomilům“ ještě příjemně. Právě stabilní teploty v jednotlivých měsících v průběhu roku naopak umožňují všem zvolit si termín své dovolené v Egyptě podle svého gusta. Jednoduše řečeno: na svoji dovolenou odjedete tehdy, kdy nabízí Egypt počasí vám ušité na míru.

Počasí v Egyptě je samozřejmě dané jeho polohou – ta také způsobuje lehké regionální rozdíly v počasí této země, na severu je o něco chladněji a občas zde i zaprší, jih je naopak nejteplejší s rozsáhlými oblastmi, kde za celé roky nespadne ani kapka. Jinak se ale dá počasí v Egyptě charakterizovat jako pouštní: horké a většinu roku (naprosto) suché.

Letní měsíce jsou opravdu horké – denní teploty běžně překračují hranici 40 st. C v Káhiře i v letoviscích na pobřeží Rudého moře, směrem do vnitrozemí v pouštních oblastech potom dosahují i 50 stupňů. Jde o teploty denní – již zmíněný pouštní charakter počasí v Egyptě způsobuje kontrastně velké rozdíly v denních a nočních teplotách, které mohou klesnout i poměrně blízko k bodu mrazu. To se ale týká pouštních oblastí neschopných teplo akumulovat, nebojte se, v Káhiře, Hurghadě nebo v Sharm El Sheikhu vám v noci zima nebude.

V horkém létě k Rudému moři, v zimě do Káhiry

S Káhirou ovšem v létě opatrně: teploty jsou zde stejné jako na jihu, chybí ale osvěžující vítr od moře a klima velkoměsta se stává skutečně „neudýchatelným“ ani pokud si sednete v některé pouliční kavárně, natož při návštěvě pyramid nebo (to je v letních měsících vrchol masochismu) prohlídce muzeí. Za poznáváním do Káhiry se proto skutečně vypravte nejlépe od listopadu do března, kdy „poskytuje“ Egypt počasí, měřitelné na běžných teploměrech :-).

Na rudomořském pobřeží vám naopak vyšší letní teploty vadit nemusí – pokud vám bude příliš horko, skočíte si do moře nebo se zajdete nachladit pod klimatizaci vašeho hotelového pokoje. Také je třeba zmínit občas velmi silný vítr, který toto počasí v Egyptě doplňuje; přestože žene vzduch stejné teploty, je celkem příjemně osvěžující a proto mu odpustíte i písek, který vám vhání do úst. Už jsme zmínili denní teploty kolem čtyřicítky – noční jsou o něco nižší, hlavně ale nepraží sluníčko; takže horko je stále, ale subjektivně vnímáte nočníteploty jako snesitelnější.

Naopak v zimních měsících (cca prosinec – únor) bychom vám koupání v moři rozhodně nedoporučovali. Ony průměrné denní teploty v tomto období (cca 22 – 24 st. C) nevypadají na první pohled tak zle – jenže: vanoucí vítr je tak nějak silnější a chladnější a i voda v moři má teplotu o několik stupínků nižší – tak trošku to připomíná léto u Baltského moře (i když popravdě tak hrozné v Egyptě počasí není nikdy, kdo byl v obou lokalitách, měl by to potvrdit :-).

Počasí v Egyptě zajistí celoročně příjemné teploty vody v Rudém moři

Když už je řeč o teplotách vody v moři (asi by bylo přesnější hovořit o mořích, ale turistů směřujících k tomu Středozemnímu v Egyptě je skutečně pomálu, takže mořem rozumějte to Rudé), jsou celoročně téměř vyrovnané – uváděné hodnoty 22 – 26 st. C hovoří za vše, má-li hotel vybudovány pláže u umělých lagun, ohřeje letní počasí v Egyptě vodu i na třicet stupňů, takže se potíte i při plavání… Ale ne, teploty vody jsou vynikající a doceníte je např. při šnorchlování, kdy se pouze povalujete na hladině a nezahříváte se vlastním pohybem.

Aktuální počasí v letoviscích Hurghada, Taba, Káhira, Sharm El Sheikh

Jak už jsme uvedli na začátku příspěvku – pokud vás zajímají aktuální teploty, předpověď počasí či dlouhodobé půměry teplot v jednotlivých letoviscích Egypta, navštivte naše stránky pro jednotlivá letoviska: Počasí HurghadaPočasí Sharm El SheikhPočasí Taba nebo Počasí Káhira.

Teploty v ostatních letoviscích Egypta jsou podobné těm nejbližším – čili teploty v Dahabu budou odpovídat zhruba teplotám v Sharm El Shekh, v El Gouna potom teplotám v Hurghadě atd. Zajímají-li vás blíže kompletní statistiky i aktuální počasí na mnoha dalších místech v Egyptě, stačí navštívit např. stránky Holiday Weather.

Sdílejte: