Štítky: Počasí

V Egyptě sněží! 0

V Egyptě sněží!

Včerejší příspěvek na našich stránkách referoval o vlně chladnějšího počasí v Egyptě, doprovázeného prudkými bouřemi. Kvůli nim byl přerušen provoz v deseti egyptských přístavech na pobřeží Rudého a Středozemního moře. Zpravodajské servery dnes přinesly další informace, z nichž asi nejzajímavější je ta, že v severoegyptském městě Alexandrii dokonce napadl sníh!

Egypt – silné bouře ohrožují provoz Hurghady i dalších rudomořských přístavů 0

Egypt – silné bouře ohrožují provoz Hurghady i dalších rudomořských přístavů

Egypt uzavřel provoz deseti svých přístavů na pobřeží Rudého a Středozemního moře. Na vině jsou silné bouře v oblasti, na pevnině charakterizovány jako písečné, na moři potom jak prosté bouře, které ovšem vytvářejí „neprosté“ vlny na moři o výšce až 4m. Po žraločích útocích je tady další útok – tentokrát ze strany klimatu, který může krátkodobě ohrozit plynulost fungování turistického ruchu v oblasti.

Zničí Egypt počasí? 0

Zničí Egypt počasí?

Na vysvětlenou – ne, že by měl ničit Egypt počasí, právě naopak, počasí by mělo likvidovat Egypt. Zadruhé: pokud se chystáte k odletu na akci s názvem dovolená Egypt 2010, nemějte strach, nejedná se o aktuální počasí, které by mělo Egyptu způsobit nějaké vážnější problémy. Jde o projevy dlouhodobých klimatických změn, jejichž studiem se egyptští klimatologové zabývají a které by mohly mít pro Egypt skutečně katastrofální následky.