Marsa Alam jako útlejší alternativa Sharm El Sheikh

Vznik letoviska Marsa Alam je další z řady egyptských pohádek s reálným základem o přeměně původní rybářské vesničky na turistickou destinaci. Je to tak – stejně jako v případě např. Hurghady nebo později Sharm El Sheikhu, i tady se nejspíš místní obyvatelé rozhodli – ve chvílích, kdy ryby nebraly a nebraly – postavit raději pár hotelů a sítě pověsit jako turistickou atrakci na hřebík :-). To byl samozřejmě pokus o vtip, a i kdyby nebyl – ukázalo se, že se to opravdu vyplatilo.

Hotel v Marsa Alam

Hotel v Marsa Alam

Letovisko Marsa Alam leží cca 200 km jižně po pobřeží Rudého moře od Hurghady. Velikostí se zatím rozhodně nemůže rovnat svým vzorům – podle typu budovaných resortů jím byl jistojistě právě jmenovaný Sharm El Sheikh – přesto ale potenciál úspěšnosti má. Získalo ho zejména vybudováním mezinárodního letiště, takže odpadla úmorná cesta autobusem z Hurghady.

Klid, luxus a nádherná příroda v Marsa Alam

Potápění v Marsa Alam

Potápění v Marsa Alam

Vzdálenost od rušnějších center, novostavby hotelů i neponičená příroda jsou naopak atributy, které někteří turisté od své dovolené přímo vyžadují (tak ono poničené korály určitě nepožaduje nikdo) a zde se jim jich dostane v maximální míře: luxusní hotely, ničím nerušený klid a nádherné potápečské lokality včetně šance potápět se s delfíny či žraloky, možnosti provozování vodních sportů nebo objevování pouště z kabiny terénního auta, ze sedla čtyřkolky či z hrbů velblouda :-).

Letovisku Marsa Alam bude ještě dlouho trvat, dostat se co se návštěvnosti týká na úroveň jeho konkurentů, kvalitou poskytovaných služeb ale nezaostává už dnes.

Sdílejte: