Štítky: Egypt

0

Spojení Sharm el-Sheikh Hurghada a zpět letadlem od 414 EGP

Výborná zpráva potěší všechny dovolenkáře i turisty, cestující Egyptem. Událost, která byla oznámena letos na jaře se již za několik týdnů stane skutkem: 15. srpna 2015 bude totiž zahájen provoz na nové pravidelné letecké lince, spojující rudomořská letoviska Hurghada a Sharm el-Sheikh.

0

CK Fischer vzhledem k situaci v Egyptě umožní změnu destinace u zakoupených zájezdů

15.8.2013 – Cestovní kancelář Fischer dnes ústy svého mluvčího Jana Osúcha vydala následující prohlášení:

Vzhledem k napjaté situaci v Egyptě přistupuje cestovní kancelář Fischer k mimořádnému opatření. Klientům, kteří již mají zakoupený zájezd do této země s odletem do 31. 8. 2013 umožníme bezplatnou změnu destinace.

Jsme v neustálém kontaktu s našimi delegáty. Bezpečnostní situace v resortech zůstává klidná a všichni klienti jsou v naprostém pořádku.

Život v Hurghadě 0

Zákaz nočního vycházení v Sharm El Sheikh, hlášen mrtvý člověk v Hurghadě

15.8.2013 – Pouze krátká aktualita z dnešní noci a ze zveřejněných zpráv od britských cestovních společností v letovisku Sharm El Sheikh: spolupracující touroperátoři dostali vyjímku ze zákazu nočního vycházení a mohli tak uskutečnit transfery turistů, přilétajích v noci, do hotelů v Sharm El Sheikhu v době zákazu vycházení. Turistům, kteří směřují na svoji dovolenou do vzdálenějších letovisek – zejména Dahabu, je umožněno strávit noc v letovisku Sharm El Sheikh (kde, se ovšem neuvádí) a teprve ráno – po skončení zákazu vycházení, mohou pokračovat v transferu.
A ještě snad info od turistů z Hurghady, ubytovaných v resortu  Iberotel Aquamarine: na dveřích pokojů je prý vyvěšeno upozornění, které informuje o zrušení všech místních výletů a o nařízení turistické policie neopouštět prostory hotelu.
Z Hurghady je také hlášen jeden mrtvý člověk, podle zahraničních agentur jde o člena Muslimského bratrstva. Zemřel po střetu příznivců bratrstva s policejní jednotkou v centru města (zřejmě myšlen El Dahar).

Hotely v Sharm El Sheikh 0

Poznávací zájezdy se ruší nebo přesouvají, pobytové zůstávají v platnosti

Na poslední události, ke kterým došlo/dochází v Egyptě, reagují také české cestovní kanceláře . Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří České republiky Jana Papeže dojde ke zrušení nebo k termínovému přesunu u prodaných poznávacích zájezdů, pobytové zájezdy se neruší. Pouze v případě zákazů vycházení v turistických letoviscích by bylo nutno uvažovat i o zrušení většiny zájezdů pobytových.

0

Aktuální doporučení ministerstva zahraničních věcí ČR k cestám do Egypta

Aktualizace: V Egyptě byl na jeden měsíc vyhlášen vyjímečný stav.  Podrobnosti později.

Ministerstvo upozorňuje, že 14.8.2013 v Káhiře přistoupily armádní a policejní složky k vyklízení táborů příznivců bývalého presidenta Morsího. Tato akce se neobešla bez násilných střetů a lze očekávat, že i v nejbližších dnech, nejen ve velkých městech jako je Káhira, Alexandrie, Suez apod., budou nadále probíhat nepokoje a protesty. Lze očekávat jejich násilný průběh. MZV doporučuje, aby čeští turisté v současné době do těchto měst necestovali. Bezpečnostní situace v turistických letoviscích u Rudého moře je v současném období relativně klidná a pod kontrolou vládních složek, MZV však nedoporučuje turistům v těchto dnech vůbec vycházet z resortů. MZV dále nedoporučuje cestovat do severní části Sinajského poloostrova včetně turistického letoviska Taba.