POZOR – pro vízum do Egypta si budete muset už před odletem!

Nemilá zpráva zaskočí určitě nemálo cestovatelů. kteří si svoji dovolenou v Egyptě organizují nejraději sami, individuálně, bez služeb cestovní kanceláře. Počínaje příštím týdnem – tedy od 12. září (neověřená informace) – končí lety prověřený postup získání vstupního turistického víza do Egypta. Každý návštěvník si mohl vízum zakoupit vždy po příletu přímo na letišti (Káhira, Hurghada, Sharm El Sheikh a další letoviska). S tím je nyní konec. Nyní si bude muset jakýkoli zahraniční návštěvník Egypta opatřit vízum ještě před odletem!

Nebude tedy zbytí – pokud budete chtít navštívit Egypt individuálně, budete muset od nynějška počítat s několika dny navíc, které zaberou návštěvu egyptské ambasády a vyřízení turistického víza (ve skutečnosti v tuto chvíli nevíme, jak dlouho bude trvat vlastní vydání víza – tím spíš, že některá egyptská zastupitelství sama neví ani to, že by měla víza vydávat).

Pokud jste si naplánovali svoji dovolenou Egypt s pomocí zájezdu od cestovní kanceláře, nic se pro vás (zatím) nemění – vízum pro organizované skupiny bude stále vydáváno po příletu do Egypta. Alespoň že tak.

O důvodu zrušení této pohodlné procedury neřekl zástupce současného egyptského vládního kabinetu vůbec nic, čili ve světovém zpravodajství se pouze spekuluje. Jedním ze zmiňovaných důvodů je možnost, že jde o jakousi úlitbu určitým politickým skupinám v Egyptě, kterým je bližší „xenofobnější“ pohled na cizince v zemi, zejména co se týká zabírání pracovních míst.

zdroj např.: bikyamasr

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *