Britští turisté se ukrývali před rozezlenými zaměstnanci hotelu

Scény jak vystřižené z akčního filmu mohlo připomínat dění, ke kterému došlo na konci července v egyptském letovisku Hurghada, přesněji řečeno v hotelu Sunrise Mamlouk Hotel Palace. Britští turisté, kteří zde trávili svoji dovolenou v Egyptě, se v panice utíkali schovat na své pokoje. K čemu tedy vlastně došlo a jak celou situaci popisují?

Mark Sheppard byl jedním z těch, kteří se běželi ukrýt na hotelové pokoje poté, co zhruba dvacet zaměstnanců hotelu začalo rozbíjet okna, dveře a stoly na recepci a v restauraci. „No, nebyla to zrovna legrace, najednou byl na místě totální chaos. Lidé křičeli, každý se chtěl co nejrychleji dostat na svůj pokoj.“

K nepokojů prý došlo dopoledne (v cca 10:30h) poté, co se asi padesát zaměstnanců hotelu pohádalo s majitely hotelu ohledně mezd.

Jiný britský turista, Craig Lippiatt dodává: „Hotel byl úžasný a první týden naší dovolené v Hurghadě byl prostě skvělý. To jsme ovšem netušili, že v ceně zájezdu budeme mít taky vzpouru zaměstnanců. Nakonec utekli všichni – tedy až na jednoho angličana, který se prostě rozhodl, že si dojí svoji snídani.“

Na místo dorazila policie a kolem 15 hod. už bylo vše uklizeno a dáno do pořádku. Mark Sheppard: „Bylo nám nabídnuto přesunutí do jiného hotelu. Ale nám už zbývalo pouze pár dní, takže jsme zůstali. Ovšem služby se od toho dne výrazně zhoršily“.

Mluvčí cestovní kanceláře Thomas Cook, která zájezd zprostředkovala, se k celému incidentu vyjádřil v tom smyslu, že šlo o ojedinělý incident, ke kterému došlo 28. 7. mezi místními obyvateli.

zdroj: Mirror

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *