Poznávací zájezdy se ruší nebo přesouvají, pobytové zůstávají v platnosti

Na poslední události, ke kterým došlo/dochází v Egyptě, reagují také české cestovní kanceláře . Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří České republiky Jana Papeže dojde ke zrušení nebo k termínovému přesunu u prodaných poznávacích zájezdů, pobytové zájezdy se neruší. Pouze v případě zákazů vycházení v turistických letoviscích by bylo nutno uvažovat i o zrušení většiny zájezdů pobytových.

Bezpečnostní složky v Káhiře dnes zasáhly proti stoupencům armádou odvolaného prezidenta Egypta Morsího. Zásah doprovázely násilnosti a střelba, v dotčených oblastech Káhiry zůstaly na ulicích minimálně desítky mrtvých. Následně byl v Egyptě vyhlášen na jeden měsíc vyjímečný stav, spojený s nočním zákazem vycházení v Káhiře a několika dalších provinciích.

Z hlediska turismu je nutné zmínit, že v letoviscích na pobřeží Rudého moře je naprostý klid (přestože britské ministerstvo zahraničí uvádí ve svém doporučení i Hurghadu jako jedno z možných míst, kde by mohlo dojít k násilnostem). Místní cestovní agentury pouze ruší poznávací výlety a turisté jsou preventivně nabádáni k tomu, aby raději neopouštěli hotelové resorty.

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *