Turisté se konečně vracejí do Egypta

Po téměř ročním období „temna“ v oblasti turistického ruchu Egypta se konečně – a hlavně prokazatelně – zablýskalo na lepší časy. Podle nově zveřejněných čísel se počet turistů, směřujících na svoji dovolenou do Egypta v únoru 2012 oproti stejnému období loňského roku ztrojnásobil. Paradoxní asi je skutečnost, že tyto potěšující informace přicházejí v době zpráv o novém násilí v Káhiře, kde se před volbami opět konají demonstrace.

Překonat loňský rok (a zejména únor) ve statistikách návštěvnosti Egypta není nic složitého, nepokoje (nejenom) v Káhiře či Alexandrii si zkrátka vybraly svoji daň. V únoru roku 2011 přicestovalo do Egypta (zejména na dovolenou do rudomořských letovisek Hurghada a Sharm El Sheikh) zhruba 211 tis. turistů. Letošní čísla hovoří o 753 tis. návštěvníků země na Nilu, kteří zde strávili celkem 8,3 milionu nocí v hotelech.

Celkově za první čtvrtletí zažil Egypt 32% navýšení turistických příjezdů, ministr cestovního ruchu Egypta Mounir Fakhry Abdel Nour očekává, že počet turistů by se mohl vyrovnat roku před „revolučními“ událostmi, tedy roku 2010.

Tak doufejme, že jde o setrvalý stav, a že nám Egypt bude nabízet stále podmínky pro úžasnou dovolenou v této zemi.

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *