Člun zachytil turistu při šnorchlování – video

V letovisku Sharm el Sheikh došlo 13.2.2012 k tragické události – projíždějící motorový člun zachytil ukrajinského turistu, který šnorchloval v Rudém moři. Nehoda vešla ve známost poté, co ji druhý ukrajinský turista, který šnorchlování nahrával kamerou zpod hladiny, zveřejnil na serveru Youtube. Slabším náturám sledování videa nedoporučujeme.

Není známo, kdo nese za nehodu větší díl viny. Ruská a ukrajinská média většinou tvrdí, že na vině je obsluha člunu. Ten prý projížděl oblastí, vymezenou stále ještě pro koupání. Jiní namítají, že naopak šnorchlující turisté byli daleko za bójkami, které již vymezují prostor, určený právě pro plavbu motorových plavidel. Tomu by nasvědčoval i zvuk v druhé části videa, kdy se někdo (záchranář?) rusky ptá, co v těch místech turisté dělali.

Autor videa navíc tvrdí, že zaměstnanci hotelu byli naprosto nekompetentní při poskytování první pomoci zraněnému turistovi. Ten nakonec zemřel po (při?) převozu do nemocnice (autor tvrdí, že příčinou smrti bylo nadměrná ztráta krve).

Tak či onak – jde rozhodně o smutnou tragédii, která nám všem připomene, jak je důležité dodržovat bezpečnostní pravidla a předpisy.

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *