Demonstrace a stávka zaměstnanců hotelu Sunrise v Hurghadě – video

Letošní rok je pro pověst Egypta jako místa pro strávení klidné dovolené jako prokletý. Upozorňujeme, že schválně hovoříme o „pověsti“ Egypta (a ne o reálném stavu v zemi) – neboli o něčem, co je do značné míry vytvářeno mediálním obrazem, který nám (prý) zprostředkovávají (ve skutečnosti nalhávají) mnohé zpravodajské agentury, televizní stanice a jiné lžifarmy.

Aby toho nebylo dost, dojde občas k události, která opětovně zasáhne i oblíbené turistické destinace na pořeží Rudého moře. Sice už jsme si mohli přečíst zprávy, hovořící téměř o rabování hotelů nebo útocích na turisty, ve všech případech se ovšem ukázalo, že jde o naprosté nesmysly, nemající s tím, co se v Hurghadě (resp. v Sharm El Sheikh) stalo, pranic společného.

I v pátek byla Hurghada svědkem dvou manifestací – první z nich byla demonstrace asi dvouset místních obyvatel, pořádaná na podporu souběžné pořádaného mítinku v Káhiře. Nešlo ovšem o žádný „virvál“ (asi sem nedolehnou výzvy facebook „dětských“ uživatelů, volající po svržení vlády apod.), demonstrující se shodli zejména na požadavcích rychlejšího vypořádání se s představiteli Egypta, svrženými během jarních událostí, ovšem s důrazem na spravedlivě vedené procesy, a taktéž na podpoře egyptské armády jako takové. Čili nic, čeho by se turisté v Hurghadě museli obávat nebo co by jakkoli ovlivnilo jejich pobyt.

Druhou páteční akcí byla potom stávka, kterou uspořádali zaměstnanci hotelu Sunrise v Hurghadě. Bohužel nevíme do těchto chvil nic bližšího – ani kolik pracujících se do protestu zapojilo a jak se projevila na službách v hotelu. Stávkující údajně požadovali zvýšení mezd a také možnost zavedení služeb ních příplatků na bydlení a stravování. Na záběry stávkujících zaměstnanců se můžete podívat na následujícím videu.

Za upozornění na video děkujeme stránkám Vaše cestovatelské video.

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *