Egypt – silné bouře ohrožují provoz Hurghady i dalších rudomořských přístavů

Egypt uzavřel provoz deseti svých přístavů na pobřeží Rudého a Středozemního moře. Na vině jsou silné bouře v oblasti, na pevnině charakterizovány jako písečné, na moři potom jak prosté bouře, které ovšem vytvářejí „neprosté“ vlny na moři o výšce až 4m. Po žraločích útocích je tady další útok – tentokrát ze strany klimatu, který může krátkodobě ohrozit plynulost fungování turistického ruchu v oblasti.

Pokud byste dnes navštívili naše stránky v době oběda – tedy v době statistiscky nejvyšších teplot, panujících v Egyptě, a pokud byste si prohlédli aktuální teplotu např. v Hurghadě, zřejmě by vás mohlo napadnout, že v námi udávaných teplotách musí být něco špatně. Ty se totiž celý den pohybovaly mezi 15 – 18 stupni Celsia, navíc charakteristika mluvila o písečné bouři!

Předpovědi na další dny navíc nezní nijak optimisticky, teploty se stále mají pohybovat maximálně kolem 20 st. C. To je z hlediska rekreace nepříjemné, ovšem situaci není třeba vidět nijak tragicky, podoných dnů se Egypt dočká každým rokem, a jak rychle přijdou, tak i odezní.

Z rudomořských přístavů byly dnes uzavřeny ty v destinacích Adabia, Port Tawfik, Zayteya, Ain Soukhna, Ataka, Safaga, Hurghada a Nuweiba, ze středomořských potom přístavy v Alexandrii a Dekheile.

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *