V Egyptě sněží!

Včerejší příspěvek na našich stránkách referoval o vlně chladnějšího počasí v Egyptě, doprovázeného prudkými bouřemi. Kvůli nim byl přerušen provoz v deseti egyptských přístavech na pobřeží Rudého a Středozemního moře. Zpravodajské servery dnes přinesly další informace, z nichž asi nejzajímavější je ta, že v severoegyptském městě Alexandrii dokonce napadl sníh!

Alexandria – přístav na pobřeží Středozemního moře má obecně chladnější podnebí, než panuje jinde v Egyptě. Také jsou zde obyvatelé zvyklí na mnohem častější srážky, a proto zde nedochází k sitacím, jako např. Hurghadě, kdy při ojedinělém silnějším dešti místní vybíhají a pořizují fotky na mobilní telefony.

Přesto počasí, které v těchto dnech Alexandrii postihlo, je velmi vyjímečné. Zuřící bouře, déšť a silný vítr způsobily zaplavení ulic města vodou, mnohde až do výšky prvního patra budov. Automobily se utápějí v řekách a jezerech, ve které se změnily jindy slunné čtvrtě Alexandrie. Místní lidé upozorňují, že takovouto spoušť nepamatují – neopomenou si ovšem hned postěžovat na správní orgány, které údajně činí při pomoci obyvatelům méně, než by mohly.

Předpověď počasí je ale pro Egypt vcelku vstřícná – během několika dnů by mělo dojít k uklidnění situace. Pak ovšem teprve nastane místním ten největší díl práce při úklidu a nápravě škod – nakonec nebudeme zde popisovat stav „po záplavách“ – ten je mnohým obyvatelům Čech, Moravy a Slezska velmi dobře znám…

Sníh na ulici v Alexandrii, Egypt

Sníh na ulici v Alexandrii, Egypt

sníh v ulicích alexandrie

Sníh na ulici - Alexandria, Egypt

Bouře v Alexandrii

Bouře v Alexandrii, Egypt

Bouře v letovisku Dahab, Egypt

Bouře v letovisku Dahab, Egypt

Bouře v letovisku Dahab, Egypt

Bouře v letovisku Dahab, Egypt

Vítr a déšť Káhira, Egypt

Vítr a déšť Káhira, Egypt

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *