Egypt: Žralok útočí nedaleko Sharm El Sheikh

Zpravodajským světem se včera rozlétla zpráva o opakovaném útoku žraloka na šnorchlující/potápějící se turisty v Rudém moři poblíž egyptského letoviska Sharm El Sheikh. Původní zprávy hovořily o dvou útocích, která má údajně na svědomí stejný žralok. Napadenými potom byli do jednoho turisté z Ruska – zprávy hovoří o třech nebo čtyřech osobách s vážnými zraněními včetně amputací některých končetin.

Zranění turisté byli okamžitě převezeni do Káhiry a jejich stav prý zůstává velmi vážný. Předchozí slova o „některých končetinách“ jsme nemysleli jako nějaký černý humor – zatím prostě nejsou k dispozici přesnější údaje o typu zranění a stále jde spíše o dohady nebo zprostředkované informace.

Žralok dlouhoploutvý EgyptPodle svědků událostí byli turisté napadeni při šnorchlování poblíž korálových útesů, „pachatelem“ by měl být asi 2,5 m dlouhý žralok dlouhoploutvý, po kterém egyptské orgány zahájili okamžité pátrání. V letovisku Sharm El Sheikh byly také dočasně uzavřeny pláže i provoz potápěčských center. Žralok by prý měl být odchycen živý (?), dopraven do bezpečně odlehlé oblasti a znovu vypuštěn (tady bychom si ovšem nedělali velké iluze).

Podle odborníků jde o velmi raritní případ napadení tímto druhem žraloka, který se jinam k pobřeží nepřibližuje. Pokud vás zajímá, jak takové zvíře vypadá, můžete shlédnout např. videozáznam žraloka dlouhoploutvého na stránkách Vaše cestovatelské video.

Ilustrační foto – guardian.co.uk

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *