Osm mrtvých turistů po havárii autobusu nedaleko Hurghady – Egypt

Tiskové agentury dnes přinesly smutnou zprávu – 120 km od rudomořského letoviska Hurghada havaroval ve vysoké rychlosti autobus, převážející turisty, trávící svoji dovolenou v Egyptě. Následky havárie jsou velmi vážné – podle prvních informací zemřelo osm turistů, z nich čtyři z Ruska a jeden z Ukrajiny, množství dalších bylo se zraněními dopraveno do nemocnice v Hurghadě a poté letecky do nemocnic v Káhiře. Podle některých zpráv byl mezi zraněnými i jeden občan ČR.

havárie autobusu v hurghaděUkrajinská tisková agentura přinesla informace mírně odlišné – mrtvých je údajně devět, šest z nich zahynulo přímo na místě, tři po převozu do nemocnice. Tři z nich byli prý z Ruska, dva z Ukrajiny. Z množství zraněných byli podle agentury dva občany Ruska, pět Německa, dva Ukrajiny, dva Turecka, dva z Dánska a po jednom z Gruzie, Belgie Egypta a také z České republiky. O zranění českého turisty ovšem česká média nepíší, přesněji řečeno uvádějí (Novinky), že mezi zraněnými žádný občan ČR nebyl.

Ukrajinská tisková agentura napsala, že nehoda vznikla kvůli mikrospánku řidiče autobusu. Ten se ve vysoké rychlosti několikrát převrátil.

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *