Další únos turistek na Sinaji

Už to zní spíše jako nepovedený žert – v pouštních oblastech Sinajského poloostrova nedaleko letoviska Sharm El Sheikh došlo v pátek k dalšímu únosu turistů, trávících zde svoji dovolenou v Egyptě. Unesenými jsou tentokrát tři korejské výletnice a jejich průvodce. K únosu došlo prý téměř na stejném místě, jako v předchozím případě zajatých a následně propuštěných Američanek.

Vypadá to, že budeme muset založit novou rubriku Únosy podle šablony (nechceme určitě celou věc zlehčovat, jde spíš o vtip z kategorie černého humoru a i my samozřejmě doufáme, že událost bude mít stejný průběh jako předešlé a dojde k brzkému propuštění všech unesených). V krátké době jde už o třetí podobný případ (čtvrtý, pokud připočteme i zajetí domorodých pracovníků), pachatelé z řad beduínů, nebo se alespoň za beduíny vydávající, zastaví turistický autobus, vyberou si rukojmí z řad turistů, k nim nezytného průvodce, aby se bylo jak s unesenými domluvit, a vyrazí s nimi neznámo kam do hor.

Následně kontaktují místní správní orgány se svými požadavky, přičemž jde vždy o propuštění nějakého zajatého kolegy z vězení. Po jakýchsi zákulisních dohodách jsou potom unesení propuštěni, a pochvalují si, jak se k nim únosci chovali slušně.

K včerejšímu činu došlo prý opět někde mezi letoviskem Sharm El Sheikh a horou sv. Kateřiny. Některá média již dnes přinesla zprávu o propuštění Korejek, ovšem šéf bezpečnosti v oblasti tyto zprávy dementoval – do těchto chvil (sobotní poledne) není nic bližšího známo.

Aktualizováno 22:15h : Všichni unesení byli v sobotu v podvečer propuštěni a jsou v pořádku.

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *