Aktualizace – očití svědkové útoků žraloka v Egyptě

Film Čelisti na vlastní kůži – tak si téměř museli připadat očití svědkové útoků žraloka na koupající se turisty v Rudém moři v oblasti populárního egyptského letoviska Sharm El Sheikh. O události, při které došlo k velmi vážným zraněním třech ruských a jednoho ukrajinského rekreanta, jsme informovali v předchozím článku, nyní přinášíme aktualizaci s výpovědí očitých svědků žraločího útoku.

Jednou z obětí je 70-ti letá Ludmila Stoljarová. Při útoku utrpěla vážná zranění, přesto zůstala při vědomí a ještě se snažila varovat ostatní turisty. O celé události vypráví její manžel:

Žralok - Egypt, Sharm El Sheikh

Žralok obrázek z videozáznamu chvíli před útokem

„Stalo se to v poslední den našeho pobytu. Odpočívali jsme na pláži a manželka navrhla, abychom si šli zaplavat do moře. Mě se nechtělo – řekl jsem, že si raději budu číst knihu. A tak šla sama. Ani ne za půl hodiny ke mě najednou přiběhla jedna rozrušená žena a křičela na mne, že se mé ženě stalo neštěstí. Zvedl sem oči a viděl, jak jí nesou na plážovém lehátku.

Ludmila byla při vědomí. Zařval sem – co se stalo? A ona stále jen opakovala – žralok, žralok!

V moři  se jí nějak  povedlo – a to už měla amputovanou ruku (!) – doplavat téměř ke břehu, když se ovšem snažila dostat z vody, žralok zaútočil znovu a ukousl jí nohu.“

Pomáhající se snažili pomocí všeho možného hlavně zastavit krvácení z těžkých ran. Hned poté byla zraněná převezena do nemocnice. Zde byla okamžitě převezena na operační sál. Její manžel se vrátil do hotelu. Ale už za hodinu po něm byla sháňka.

„Řekli mi, že se mám okamžitě vrátit do nemocnice, kde jsme museli odpovědět na otázky místních vyšetřovatelů. Tady jsem se setkal s rodinou další zraněné.“

Zraněnou byla jiná turistka z Ruska – 48 letá Olga Martyněnková. Ta se podle svědků události koupala v moři u hotelové pláže v oblasti korálového útesu, když na ni žralok poprvé zaútočil.

Ulovený žralok - Egypt 2.12.

Žralok ulovený 2.12. - jde o útočící zvíře?

Její příběh je podobný tomu prvému – žralok ženě ukousl ruku. Jí se ovšem podařilo doplavat k molu, ale když se i za pomoci ostatních turistů snažila dostat nahoru, žralok ji vykousl kus masa z hýždě. Pomáhající turisté se prý plácáním gumovými ploutvemi do vody snažili útočícího žraloka zahnat – nikdo z místních záchranářů zde v tomto okamžiku nebyl, jediný v dosahu sem teprve běžel z dálky.

Podle posledních zpráv – viz foto – byl útočící žralok 2.12. uloven. Ale co když to nebyl on?

Foto – zdroj http://lifenews.ru

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *