Ztráty Egypta z turistiky za první pololetí 2011

Od začátku letošních nepokojů v Egyptě se v tisku objevují spekulace o tom, jaký dopad na turistický ruch bude celá „revoluční“ anabáze vlastně mít. Pololetí je dávno za námi a tak se objevila zpřesněná a hlavně oficiální čísla. Za prvních šest měsíců roku 2011 přijelo na svoji dovolenou do Egypta o 40% méně turistů, než za srovnatelné období předchozího roku. Je to hodně nebo málo?

Podle oficiálních dat, které zveřejnilo egyptské ministerstvo cestovního ruchu, přijelo do Egypta za období leden až červen 4,1 milionu návštěvníků ze zahraničí s cílem rekreace. Oproti předchozímu roku, kdy na dovolenou do Egypta přijelo 6,9 milionu turistů jde o ztrátu skutečně nezanedbatelnou. Zejména vzhledem k prognózám, které hovořily – v těch optimističtějších předpokladech – o čtvrtinových ztrátách oproti minulosti.

Turistický ruch je jedním z nejdůležitějších oblastí příjmů Egypta i jeho obyvatel, příjmy z turistiky tvoří 11 procent hrubého domácího produktu. Největší ztráty zaznamenal od ledna do dubna, kdo obrovská masa turistů dala přednost před dovolenou Egypt z jejich pohledu „bezpečnějším“ lokalitám (je třeba ovšem uvést, že bezpečnostní situace v letoviscích na pobřeží Rudého moře – Hurghada, Sharm El Sheikh atd. – vlastně nikdy narušena nebyla).

Zajímá informace je ta, že egyptská vláda nabídla cestovním kancelářím poměrně velké finanční příspěvky na dopravu turistů do/z Egypta výměnou za pozitivně a aktivně vedené marketingové kampaně, směřující k ozdravění obecného turistického povědomí o Egyptě… Zaregistrovali jste v tomto směru nějakou činnost od českých cestovních kanceláří?

zdroj dat: ArabianBusiness

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *