Únos Američanů (Američanek?) při přepadení turistického autobusu

Osamělé pouštní oblasti na jihu Sinajského poloostrova se v poslední době stávají ještě nebezpečnějšími, než jakými byly za éry dnes již bývalého prezidenta Mubaraka. Poslední příběh přepadení malého turistického autobusu nese spíš než podobu dovolené v Egyptě všechny rysy historek z divokého západu. Posuďte sami.

Turistický autobus převážel pět výletníků různých národností od kláštera sv. Kateřiny do letoviska Sharm el Sheikh. Poblíž vádí Sa’al ho přinutilo zastavit několik maskovaných a ozbrojených mužů, načež přinutili řidiče změnit trasu, takže turisté skončili uprostřed hor místo v Sharm el Sheikh. Z ne až tak jasných informací dále vyplývá, že – zřejmě – nechali turisty vystoupit, okradli je o peníze a mobily, autobus si přivlastnili a poté unesli dva občany americké národnosti, kteří byli součástí turistické skupiny.

Šéf policejní Jižního Sinaje Mohamed Naguib uvedl, že již dal vytvořit tým, který začal po unesených okamžitě pátrat. Také ihned kontaktoval vůdce místních beduínských kmenů – zřejmě v naději, že se jedná o podobně motivovaný únos, jako před týdnem v případě 25 unesených Číňanů.

Krom toho únosci ještě odzbrojili člena ochranky, doprovázejícího turisty, přičemž mu sebrali automatickou zbraň (obvyklý kalach?).

Až si tak člověk říká, na co potom vlastně ta ochranka je, že? Na druhou stranu je lepší odevzdat starou Nokii, než se dostat do přestřelky se skupinou amatérů, horkotěžko kontrolující byť jen přibližný směr střelby.

Aktualizace: po několika hodinách byly unesené Američanky propuštěny.

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *