Egypt ohrožují výpadky v dodávkách elektřiny

Titulek je pravda trochu nadnesený, zase tak hrozné to není, i když např. poblíž Káhiry jsou svolávány demonstrace s požadavkem na odstoupení ministra energetiky… Pravdou ovšem zůstává, že v mnoha egyptských městech – a dochází tomu jak na severu v Káhiře, tak na pobřeží Rudého moře v Hurghadě či ve vnitrozemském Luxoru – skutečně v poslední době dochází ke stále čestějším výpadkům v dodávkách elektrického proudu.

Nejde přitom o nějaký obvyklý jev, množství výpadků prý teď výrazně převyšuje stejná období posledních let. Navíc přichází v období Ramadánu a v těch nejvyšších teplotách, které v Egyptě v průběhu roku panují. Místní už toho začínají mít dost, viz. výše zmíněná káhirská demonstrace – téměř každodenní výpadky v některých regionech trvají někdy 20 minut, někdy ovšem i několik hodin, což dokáže „naštvat“ kdekoho. Vládní mluvčí uvedl, že tým odborníků se snaží o nápravu, vinu potom svaluje na na zvýšenou spotřebu elektřiny v Egyptě.

Takže: chystáte-li se na svoji dovolenou do Egypta právě v těchto dnech, nezapoměňte si přibalit do kufru přenosnou klimatizaci a fén na baterie :-).

Originální článek např. na stránkách news.yahoo.com

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *