Další útok žraloka v Egyptě, Sharm El Sheikh – německá turistka zahynula

AKTUALIZOVÁNO 5.12.2010 – 21:45 Bohužel, varování, která přicházela ze strany nevládních organizací ohledně faktu, že ulovený žralok v Egyptě (Sharm El Sheikh) není ten samý, co napadl ruské turisty, se ukázala zřejmě jako pravdivá. BBC před několika okamžiky vydala zprávu o dalším útoku žraloka na koupající se turisty. Napadená turistka z Německa po útoku na místě zahynula.

Zní to skutečně neuvěřitelně, ale hororům v Egyptě není zřejmě není stále konec – po sobotním znovuotevření pláží, resp. moří pro běžný turistický provoz, došlo dnes k dalšímu napadení (šnorchlující?) turistky. Žralok jí při útoku ukouswl obě nohy a jednu ruku. Turistka pocházející z Německa byla na místě mrtvá.

Okamžitě došlo ke znovuuzavření vstupu do moře.

Bližší informace přineseme později.

Mezitím proběhlo zpravodajskými kanály několik dalších podbrobností z posledních událostí v Sharm El Sheikh. Bylo například zveřejněno, že ke tragédii došlo u hotelu Hyatt Regency. Napadenou turistkou a obětí tohoto útoku žraloka byla 70ti letá turistka z Německa. Ta šnorchlovala nedaleko břehu – když zprůměrujeme vzdálenosti, uváděné v různých zdrojích, byla při útoku cca 30 m od břehu. Zajímavé je, že někteří svědci celé události popírají jinde uváděnou variantu bleskového útoku (při níž žralok ukousl ženě během chvíle ruku a nohu a ta byla vzápětí vytažena na břeh, už bez známek života) – podle nich bylo naopak celé napadení spíše otázkou minut, během nichž těžce žena křičela a volala o pomoc, ovšem přihlížející turisté, kteří se mezitím dostali na břeh, jí nijak pomoci nemohli, stejně jako osazenstvo nedaleko se pohubující lodě. Nakonec po cca 5ti minutách (!) zůstala již žena nehybně ležet ve vodě uprostřed krvavé skvrny. Útočící zvíře zmizelo a teprve poté byla vytažena bez zjevných známek života na břeh.

Zítra bude v Rudém moři opět klid, potápěči budou znovu pátrat po útočícím žralokovi. Pokud si přečtete jeden starší článek, uváděli jsme v něm fakt, že odchycené kusy žraloků neměly být utraceny – toto ovšem předevčírem dodrženo nebylo a žraloci, ulovení předevčírem, byli zabiti. Oficiální egyptské orgány nyní vydaly nové nařízení, podle kterého nesmí být už žádný další ulovený žralok usmrcen a musí být, tak jak bylo původně plánováno, odvezen do bezpečné vzdálenosti, kde bude poté vpuštěn zpět do moře.

Pokud vás zajímá video, na kterém je zachyceno vylovení žraloka den předem – tedy toho, který měl být pachatelem útoků na ruské turisty (a bohužel zřejmě nebyl), najdete ho na stránkách Vaše cestovatelské video v příspěvku o ulovení žraloka lidojeda…. Jeho součástí je také telefonický rozhovor moderátorky s přímým svědkem dnešní tragické události (v angličtině).

Sdílejte:

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *